Czym jest kapitał społeczny?

Robisz coś dobrego dla obcego człowieka. Na przykład pomagasz niewidomej pani, która dałaby sobie radę sama, ale to zawsze milej ominąć jakąś przeszkodę i jeszcze chwilę pogawędzić. Pewnego dnia dobro do Ciebie wraca.

 

Tego się nie spodziewałam. Wracam do domu, a tu czeka na mnie paczka. Jakoś dziwnie lekka, choć gabarytowo mogłaby wskazywać, że jest w niej co najmniej dziesięć grubych książek. Wyglądało to tak:

Rozrywam pieczołowicie zawinięty karton, przecinam taśmę. Moim oczom ukazuje się biała kartka, a na niej napisane są słowa od pewnej mojej koleżanki, którą… znam tylko przez internet. Nigdy się nie spotkałyśmy, choć wiele nas łączy i chociaż zawsze byłam pod wrażeniem talentu M. i jej sukcesów biznesowych.

kwiatki1

Dostałam jej bukiecik ślubny. Innymi słowy, złapałam go, tylko że rozciągnęło się to w czasie i przestrzeni. Ha!

1234

Jestem pod absolutnym wrażeniem pomysłowości i oryginalności M. i z całego serca bardzo dziękuję!

kwiatki4

A tutaj dowód, że naprawdę go złapałam! Hej, dzięki, Pozytywnie Szalona Istoto!

kwiatki5

Anna Stępniak

Comments

comments

One comment to “Czym jest kapitał społeczny?”
  1. Pomaganie ludziom niesie ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Budujemy naszą rezyliencje. W Twoim przypadku widać to szczególnie. Dobro szybko wraca do Ciebie.
    Ale pomaganie wzbogaca i buduje również naszą sprężystość wewnetrzną. Jest to najpiękniejsza nagroda jaką możemy otrzymać. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *